Tažná kola OOD pro auta 2 junior. Abstrakt z lekce kreslení ve druhé juniorské skupině „Kola pro náklaďák. Hudebně-rytmické cvičení "Jdeme, jdeme, jdeme"

předplatit
Připojte se ke komunitě auto-piter.ru!
V kontaktu s:

cíle:

Pokračovat v seznamování dětí s pojmy „kruh“, „velký-malý“, „malý-mnoho“.
Seznamte děti s básničkou A. Barto "Nákladní auto".
Zlepšete schopnost navigace v prostoru: nahoru, dolů.
Formovat schopnost řídit se slovním pokynem doplněným ukázkou.
Rozvíjet paměť, sluchové vnímání, smysl pro rytmus, rovnováhu, obecnou a jemnou motoriku.
Pěstujte pozitivní vztah k ostatním dětem.

Zařízení:

Hračky: auta různých velikostí, "kočka", hnízdící panenky, plyšové hračky.
Zakřivené proužky vystřižené z papíru (silná tapeta) jsou „silnice“.
Lavičky, dvě dlouhé šňůry, drobný stavební materiál, ořechy.
Obrázky s obrázkem aut, zajíce, kostky.
Zvukové nahrávky: zvuky jedoucího auta, píseň "Merry Travelers" na slova S. Mikhalkova.

Průběh lekce:

Pozdrav "Ahoj"

Ahoj ruce - tlesk, tlesk, tlesk
Ahoj nohy - top, top, top.
Hello cheeks - plop, plop, plop
Ahoj houbičky - smekám, smekám, smekám
Ahoj zuby - jsem, jsem, jsem.
Ahoj nos - píp, píp, píp.
Ahoj kluci - ahoj!

Didaktické cvičení "Čí zvuk?"

Poslouchejte pozorně, čí je to zvuk? (Nahrávka hluku jedoucího vozidla.) Čí je to hlas? Tohle je auto!

Dramatizace básně A. Barto

Poslechněte si básničku o tom, jak se kočka rozhodla jezdit autem.

Ne, rozhodli jsme se marně
Jezdit s kočkou v autě:
Kočka není zvyklá jezdit -
Převrátil kamion.
Didaktická hra "Matrjošky jezdí v autě"
Podívejte, to jsou hnízdící panenky. Cestovatelé matrjošky. Chtějí jezdit v autě. Tady máme dvě auta. Velké auto a malé auto. Kolik hnízdících panenek se vejde do malého auta? Málo. Ale kolik hnízdících panenek se vejde do velkého auta? Mnoho matrjošek.

Cvičení pro rozvoj vestibulárního aparátu "Šli jsme na ořechy"

Jeli jsme autem do lesa na ořechy.
(Dítě sedí matce na klíně)

Na rovné cestě.
Přes boule, přes boule
Klus.
(Mámina kolena se rytmicky zvedají rostoucím tempem)

krok.
Tempo se snižuje.
V díře - buch. Rozdrtili deset much.
(Kolena roztažená, ruce drží dítě)

Hra "Sbírat ořechy"

Podívej, kolik ořechů spadlo ze stromu na silnici. Posbíráme je a dáme do dolíku, ať se veverka raduje. (Děti sbírají ořechy a dávají je do plastové láhve s bočním otvorem imitujícím prohlubeň).

Didaktická hra "Kde se schovalo auto?"

Před dítě se umístí hnízdící panenka, kostka a psací stroj, které se pak přikryjí kapesníčky.

Zjistit, kde je auto schované? Seberte kapesník a najděte psací stroj.

Didaktické cvičení „Najdi auto na obrázku“

Zde je několik různých obrázků. Vezměte a ukažte obrázek, na kterém je stroj nakreslen. Kde je stroj?

Kresba "Cesty pro auta"

Vezměte do ruky tužku a nakreslete cestu pro své auto.

Hudebně-rytmické cvičení "Jdeme, jdeme, jdeme"

Děti poslouchají hudbu a rytmizují chrastítka.
- Chrastění nahoře. Poklepejte chrastítky o podlahu. Poklepejte na chrastítka na kolena. Ruce s chrastítky do stran. Schovejte chrastítka za záda.

Stavební a konstruktivní hra "Garáž pro auto"

Když padne noc, jdeme s tebou spát doma. A skutečná auta chodí spát do speciálního domu pro auta, kterému se říká „garáž“. Nyní postavíme garáž pro naše auto. Vezměte kostky. Dejte je takhle. A nezapomeňte zakrýt horní část střechou. Nyní mají naše auta vlastní garáže.

Masáž "Tady jsou kola"

Aby se auto mohlo pohybovat, potřebuje kola. Podívejte se, kde máte kola na autě. Roztočte kola ručně. Nyní nechte auto jezdit na vaší dlani. Takhle. Šel jsem na kliku, šel jsem na nohu.

Kola auta se točí - točí,
Spinning - spinning, projeli celé město.

Aplikace "Kola"

Podívej se na obrázek. Náš náklaďák je úplně rozbitý, nemůže se ani pohnout. Co chybí kamionu? Kola!

Opravme naše auto – udělejme z něj opravdová kola. Kola auta jsou kulatá. Podívejte, děti, je to kruh. (Ukázat). Tyto kruhy připevněte na samý spodek vozu. Tady jsou kola na autě! Nyní bude náš nákladní vůz schopen řídit a převážet různé náklady.

Balanční cvičení „Auta jezdí přes most“

A my sami teď budeme jezdit jako auta. Vstávejte, jsme na cestě. Nejprve musíte jet po silnici (mezi dvěma šňůrami) a poté po mostě (po lavičce).

Sochařství „Kamion převáží jablka“

Vezměte plastelínovou kouli a připevněte ji ke karoserii auta. Dlaní přitlačte plastelínu nahoře. Nalož do auta další jablka. Jakou barvu jablek má auto? Červená a žlutá.

Hra "Jezdit s hračkou v autě"

Můžete si vybrat jakoukoli plyšovou hračku a jezdit s ní v kamionu.
Děti válejí autíčka na laně za hudby.

Účel: Vytvořit podmínky pro utváření prvotních představ o druzích dopravy a pravidlech provozu.
úkoly:
formovat schopnost rozlišovat mezi vzhledem kamionu a osobního automobilu, autobusu;
aktivizovat slovní zásobu dětí na téma „doprava“, zdokonalit jazykové dovednosti;
podporovat rozvoj řeči, pozornosti, paměti, myšlení, smyslových standardů (barva, velikost);
zlepšit motorické dovednosti dětí pomocí herních cvičení „auta jezdí po silnici“, „utáhněte matici“, „pumpujte kola“ atd .;
rozvíjet schopnost dodržovat verbální pokyny;
seznámit se se základními pravidly silničního provozu (jízda na červenou je zakázána, na zelenou povolena).
Materiály a vybavení: malá autíčka různých barev (auta, autobus, náklaďák, hasičské auto), volanty, velké nákladní auto, světlý box na autíčko, „silnice“, červený a zelený kruh, audio nahrávky: zvuky jedoucích aut, židličky dle počtu dětí.
Náplň organizované činnosti dětí.
Děti jdou a sednou si na podložku.
1. Didaktická hra "Čí zvuk?"
Pedagog: Děti, poslouchejte pozorně a hádejte, čí je to zvuk? (učitel střídavě zapíná záznam hluku jedoucích vozidel: náklaďák, auto, traktor, tramvaj atd.).
Čí je to hlas? Co je to za auto? (děti pojmenovávají druhy dopravy, učitel ukazuje obrázky aut). Chcete si zahrát na auta?
2. Herní cvičení "Auta jezdí po silnici"
Pedagog: Dnes budeme auta a židle jsou naše garáže. (děti projdou a posadí se na židle)
Můžete mi říct, kam auta jezdí? (na cestě do). Dnes naše cesta povede kolem této mýtiny (učitel jde po „silnici“ ukazující trasu pohybu) nevjíždějte na mýtinu, jedeme přísně po silnici.
Budu dispečer, když zvednu červený kruh, všechna auta zastaví, když zvednu zelený kruh, všechna auta mohou jet dál. (nabízí převzetí volantu)
Učitel: Jste všichni připraveni? Nastartujeme motor. Jít! ("auta" dají signál "BBC" a napodobují hluk auta: "Whhhh").
Vychovatel: (zvedá červený kruh a hlasitě říká: - „Průchod je uzavřen.“ Děti čekají na signál. Učitel zvedne zelený kruh a říká: „Můžete jít“, děti jdou dál).
3. Herní cvičení "Autoservis"
Vychovatel: (zvedá červený kroužek) „Průjezd je uzavřen, všechna auta musí projít kontrolou. Všechna auta zastaví. (Děti jdou na "mýtinu" - okraj koberce a dělají cvičení)
1. "Utáhněte matici šroubovákem"
I.P. Nohy mírně od sebe, ruce dole. Zvedněte pravou ruku nahoru, provádějte kruhové pohyby, řekněte „Prásk, prásk, prásk“, spusťte ruku dolů. To samé s levou rukou. 2krát
2. "Kladiva na kola"
I. P. Sedí. Nakloní se dopředu, aby zaklepal pěstmi na kolena, řekl „Ťuk – ťuk, ťuk“. 4 krát
3. Napumpujte kola
I.P. ve stoje, nohy široce od sebe, ruce na opasku. 4x se předkloňte a 4x řekněte „Sh-Sh-Sh“.
Pedagog: Všechna auta fungují, jdeme dál. (děti jezdí v kruhu jedno za druhým) Auta do garáže. (děti sedí na židlích, sundejte volanty pod židlí).
4. Dramatizace básně. Kazyrina T. "Řídím své auto"
Vychovatel: (Učitel vytáhne velký náklaďák s krabicí vzadu na provázku, přečte básničku).
Řídím své auto
Velmi dlouhé lano.
Stojím na červeném světle
Jdu na zelenou.
A rozhodl jsem se velmi brzy
stanu se strýcovým řidičem,
Učit se řídit
Velmi dlouhé bez lana.
5. Prohlídka stroje
Pedagog: Kluci, podívejte se, jaké mám velké auto. co je to za auto? (náklad). Učitelka upozorní děti na krabici vzadu).
Podívejte se, jakou krásnou krabici kamion přivezl, něco tam musí být. (učitel se to snaží otevřít, ale nic se neděje)
Krabička je kouzelná, otevře se, až když budete o autě básnit. Znáte básně o autech? (děti řeknou 2-3 známé básničky, učitel otevře krabici a jsou tam různá auta)
6. Didaktická hra "Jaké auto je pryč?"
Učitel: Hele, co je? (Stroje.) Nyní zjistíme, jak se jmenují. (učitelka vyndá 1 auto, děti volají).
A teď si budeme hrát se stroji na schovávanou. Učitel vede hru "Co se děje?". Požádá děti, aby zavřely oči, odstraní 1 auto a poté se dětí zeptá: „Co chybí?“. "Jakou barvu má auto skryté?", "Které auto je skryté - malé nebo velké." Děti pojmenují auto, jeho barvu nebo velikost.
7. Reflexe
Pedagog: Chtěli jste si dneska hrát s auty? A co se vám líbilo nejvíc? (poslouchá několik dětí) Nyní vezměte auta a hrajte si s nimi. (rozdává autíčka a děti si hrají samy).

  • Synopse přímo vzdělávací aktivity "Funny Cars"

    Nabízím Vám souhrn přímo - vzdělávací aktivity na téma "Funny Cars" pro děti druhé mladší skupiny. Tento abstrakt je zaměřen na výchovu dětí k zájmu o dopravu, včetně speciální.

    Synopse přímo - vzdělávací aktivity "Funny cars"
    Typy dětských aktivit: hra, komunikativní, kognitivně-výzkumná, motor.
    Integrace vzdělávacích oblastí: kognitivní vývoj, vývoj řeči, sociální a komunikativní vývoj, tělesný vývoj.
    Cílová: formovat představy dětí o dopravě, odhalovat pojem speciální doprava.
    úkoly:
    Pokračovat ve výuce dětí chápat význam druhů dopravy;
    Pokračujte ve vyjmenovávání hlavních barev dopravního signálu, jejich významu;
    Seznámit děti se speciální dopravou;
    Pokračujte ve výuce dětí dialogu s učitelem: poslouchejte a pochopte položenou otázku a jasně na ni odpovězte;
    Upevnit schopnost rozlišovat a pojmenovávat základní barvy, geometrické tvary.
    Dodržujte základní obecně uznávané normy a pravidla
    vztahy s vrstevníky a dospělými.
    Rozvíjet logické myšlení, pozornost dětí.
    Materiály a vybavení: TV, auta (hasiči, policie, náklaďák, autobus, záchranka), obrázky znázorňující situace (požár, stavba domu, dítě je nemocné, děti na zastávce, dítě je chuligán), model semaforu, geometrické tvary pro stavbu speciálního vozidla - policie. 1. Úvod do herní situace
    vychovatel: Ahoj hoši! Dnes máme hosty. Přivítejme je. Podívej, máme dopis, podívejme se na něj.

    Video - Makvin žádá o pomoc
    vychovatel: Děti, kdo nás žádá o pomoc? Ano, je to Blesk McQueen. Můžeme mu pomoci dozvědět se více o autech? Výborně.
    vychovatel: Blesk McQueen velmi rád hádá hádanky, ale neumí je vyřešit. Pomůžeme mu?
    Co je to za hrdinu
    Zvednutý prach podél silnice?
    přímo po asfaltu

    Jezdí s nákladem (náklaďákem).

    Od železa chlap vytrvalý
    Poctivě pracuje na stavbě.
    Jeden ozbrojený obr
    S názvem - zvedání (jeřáb).

    Před domem na silnici
    Dlouho čekala na pomoc.
    Nedal benzín do nádrže
    Nešel... (auto).

    2. Aktualizace znalostí. Cvičení na zvukovou výslovnost "stroj". Hra s odpovídajícími auty

    vychovatel: Hádanku jste uhodli správně. Víte, co jsou auta? (velké i malé, osobní, nákladní). Že jo! Jak auta signalizují? (Píp!) Takhle nahlas houkají auta! Chlapi, věnujte prosím pozornost obrázkům, které jsou na stole. Zobrazují různé situace. A existují různé druhy dopravy: kamion, sanitka, hasiči, policie atd. Zkusme poslat auta na obrázky, které se hodí.
    vychovatel: Jaké auto by mělo lidem na tomto obrázku pomoci? (záchranná služba)


    Které auto uhasí požár zobrazený na tomto obrázku (hasičské auto) atd. Výborně!


    3. Objevování nových poznatků. Seznámení se speciální dopravou. Hra „Postavme policii z figurek“

    vychovatel:
    Chlapi, ta auta, která mají blikající světla a zvukový signál, se nazývají speciální. Jak se jmenují auta, která mají blikající světla a zvukový signál? (speciální) Speciální vozidla jsou hasiči, sanitka a policie. Proč se jim, děti, říká zvláštní? (Protože mají blikající světla a klakson). Na stole máme obrázek se speciálním vozidlem. Dívej se. Jak se to podle tebe jmenuje? (policie) Správně. Vedle každého obrazce jsou geometrické tvary, zkusme z těchto tvarů sestavit policejní auto.
    vychovatel: Výborně chlapci! Z jakých figurek jsme sestavili policejní auto? Jakou mají barvu? Úžasný. Auta jedí na silnici rychle, ale opatrně. Víte, kdo pomáhá autům správně se pohybovat? (Semafor). Podívejte se – tohle je semafor, má tři oči. Jakou mají barvu? (červená, žlutá, zelená).


    vychovatel: Na který semafor byste neměli chodit? (červená) Nejezděte na červená světla, červená světla jsou nebezpečná! Přiletí kolo, staneš se hrozným!

    vychovatel: Co děláme, když je na semaforu žlutá A když je žlutá - není průjezd, Žluté světlo - pozor, Připrav se na přechod, Ty, příteli, předem.

    vychovatel: Na jakém semaforu přecházíme silnici? Zelené světlo je přechodné, Samozřejmě na to čekáte, Zelené světlo je pro chodce. Pokud chodíte!

    4. Fizminutka "Semafor"

    vychovatel: Kluci, je čas, abychom si odpočinuli.
    Jedna dva tři čtyři pět!
    Oh, jsme unavení z hraní. (usrkávání)
    Budeme hrát "semafor" (chůze na místě)
    Protáhneme ruce a nohy. (potřást si rukama)
    Červené světlo nám "Stop" - křičí,
    Počkejte na zelené rozkazy.
    Abychom se nenudili
    Klaníme se společně. (naklonění)
    Tady se rozsvítila žlutá
    Je čas se připravit.
    Zahřejeme si ruce, nohy (škube rukama před hrudníkem)
    Začněme děti.
    Tady se rozsvítí zelená
    Můžeme pokračovat. (chůze na místě)
    Semafor je skvělý pomocník,
    Nenechá nás unavit.

    5. Přímý výsledek - vzdělávací činnost
    vychovatel: Chlapi, zopakujme si: Jaká jsou auta? Jaká speciální vozidla znáte? Proč se jim tak říká? Tady naše lekce končí. Oh, děti, podívejte, máme zase zprávu.

    Video - McQueen říká Děkuji
    Kdo je to! Blesk Makvin říká děkuji. Jsi skvělý! Teď se pojďme rozloučit!

    Připraveno a provedeno
    vychovatel
    O. A. Timofeeva

    Obsah programu:

    objasnit znalosti dětí o autech a jejich účelu (nákladní auta, auta);

    - upevnit představu dětí o částech stroje, nadále učit děti pojmenovat a ukázat hlavní části stroje.

    Naučte se kreslit kulaté předměty souvislým souvislým pohybem štětce. Pro upevnění schopnosti umýt štětec vysajte hromádku umytého štětce na hadřík (ubrousek). Rozvíjet vnímání barev. Upevnit znalosti o barvách.

    Přípravné práce:

    Pozorování dopravy na procházce;

    Zkouška dějových maleb na téma "Doprava", "Naše ulice"; Mobilní hra "Vrabci a auto", "Barevná auta";

    Didaktická hra - "Seber autíčko", "Barevná kola", "Zvedni kola";

    Čtení uměleckých děl: „Kamion“ od A. Barto, „Autem“ od N. Pavlové, hádanky o dopravě.

    Zařízení:

    Kvašové barvy, štětce, hadry, voda ve sklenicích, listy papíru s obrázkem různých aut (volitelně) bez kol, kartonové kruhy základních barev různých velikostí pro aplikaci na auta na obrázku;

    hračka nákladní auto.

    Průběh lekce:

    Pije benzín jako mléko

    Může běžet daleko.

    Jsou zde hčtyři kola,
    gumové pneumatiky,
    Motor a brzdy...
    co to je?
    (Auto)

    Chlapi, o čem je tato hádanka?

    Samozřejmě je to auto!

    Auta jsou jiná. Jaká auta znáš?

    Proč lidé potřebují auta?

    Jak se jmenuje auto, které převáží náklad?

    - Co má náklaďák?

    Proč lidé potřebují auta?

    Podívejte se, jaké auto k nám dnes dorazilo!

    Pojďme se na to podívat.

    Z jakých částí se stroj skládá?

    - Co má?

    Je to tak, auto má kabinu, karoserii a kola.

    Bez čeho se auto neobejde? (bez kol).

    Kola jsou velmi důležitou součástí auta.

    - Jaký mají tvar? (kolo).

    Ukažme prstem, jaká kulatá kola má auto (děti nakreslí prstem ve vzduchu kruh).

    Děti, náš vůz není prázdný. Přivezl náklad - výkresy různých aut! Chtěl bys vidět? Auta jsou všechna jiná – náklaďáky, auta, velká i malá (učitel rozloží na stůl letáky s obrázkem aut bez kol).

    Tady jsou auta! Kluci, co je s našimi auty? co jim chybí? (kola).

    - Mohou jít? (Ne).

    - Co dělat?

    Podívejte, máme spoustu barevných kartonových kruhů - velkých i malých. Udělejme z nich kolečka! (seberte kola pro auta, aplikujte je na obrázky aut).

    To je dobře, teď jsou naše auta tak chytrá a mohou jet!

    Nechte mě postavit auta na stojan a budeme obdivovat, jak se nám to povedlo! (učitel položí obrázek na stojan, kola spadnou).

    Děti, co se stalo? (upadla kola).

    Jak můžeme opravit naše auta? Kde se dají kola sehnat? (děti nabízejí své možnosti).

    — Nakreslíme kola?

    Nejprve si ale zahrajeme, jak řídíme naše auta.

    - Nastartuji své auto (zobrazím motor)

    - Naleju do toho benzín (klepou pěstmi)

    Bi, bi, bi! (tlačit palec na pěst)

    - Kola se rychle točí (rotace dlaněmi)

    Šu, šup, šup! (mnou si ruce o sebe)

    - Řídím, řídím auto (zobrazit volant),

    - Já jsem ve spěchu! (tleskají rukama).

    Posaďte se ke stolům, vyberte si auta, která se vám líbí, a barvami jakékoli barvy nakreslíme kola pro naše auta! (vyzve děti, aby vzaly do rukou štětce a ve vzduchu ukázaly, jak se budou kreslit kolečka, připomene jim, jak správně držet štětec, používat barvy). Děti kreslí kolečka a malují přes ně, aniž by překročily obrysy kruhu.

    Na konci výkresu položte dílo na tabuli, zvažte je.

    Název: Abstrakt lekce o kognitivním rozvoji v mladší skupině "Barevná kola"

    Pozice: učitel I. kvalifikační kategorie
    Místo výkonu práce: MDOU "Mateřská škola č. 11 Kolokolchik" Městský obvod Tutaevsky
    Místo: město Tutaev, region Jaroslavl

    Abstrakt lekce kreslení v první juniorské skupině

    na téma "Kola k autu."

    Vzdělávací oblast: Umělecký a estetický vývoj.

    Předmět: "Kola pro auta".

    Obsah programu (cíle a cíle): naučit se držet tužku v pravé ruce; naučit se kreslit a malovat přes kruhy; rozvíjet zájem o výtvarné umění.

    přípravné práce: 1. Didaktická hra "Doprava";

    2. Zkoumání aut na procházku;

    3. Pamatování básně A. Barto "Nákladní auto".

    Kluci, podívejte se, kdo k nám přišel. Tohle je kočka, jmenuje se Purr.

    Děti kočku poznávají, hladí ji, prohlížejí si srst, ocásek. Učitel nabízí, že vezme kočku na projížďku na náklaďáku. Vezme náklaďák, kočku a přečte báseň od A. Barto "Náklaďák". Učitel spolu s dětmi básničku zdramatizují. Kočka převrátila kamion a upadlo kolo. Kočka je smutná, děti kočku uklidňují.

    Chlapi, podívejte se, co nám Purr přinesl. Zobrazuje listy na šířku, kde je nákladní automobil nakreslen. Co má kamion? (tělo). Jaká barva? (zelená). Jakou barvu má kabina? (Červené). A co chybí? (kola).

    Pojďte, chlapi, sedneme si ke stolu. Děti sedí u stolu. Učitel kreslí kolečka na stojan, učitel vysvětluje a ukazuje způsoby práce.

    Tužka sama ale nic nenakreslí. Potřebuje také naši pomoc. Vezměte do pravé ruky tužku, stiskněte ji třemi prsty a kreslete

    Nejprve nakreslete kruh a poté přemalujte. Musíte kreslit opatrně, aniž byste silně tlačili na tužku. Jinak se mu zlomí nos a tužka nebude moci kreslit. Děti kreslí kolečka. V procesu kreslení učitel pomáhá dětem, kontroluje správnost metod práce s tužkou.

    Kočka Purr zkoumá jejich práci a děkuje dětem.

    Učitel na konci nabízí dětem:

    Pojďme si teď všichni zahrát mobilní hru „Vrabci a auto“.



  • Vrátit se

    ×
    Připojte se ke komunitě auto-piter.ru!
    V kontaktu s:
    Již jsem přihlášen k odběru komunity „auto-piter.ru“.